Služby

ŽELEZIARSKE PRÁCE

Realizujeme pokládku a montáž betonárskej ocele na stavbe. Betonárska výstuž sa štandardne vyrába z rebierkovanej ocele a na stavbu sa dodáva v balíkoch označené podľa čísla výkresu, Výstužné siete môžu mať rozmery 2 x 3 m alebo 2 x 5 m s okami rôznych veľkostí ( 100/100 mm, 100/150 mm, 100/200 mm, 150/150 mm, 200/200 mm).

Špeciálny typ výstužných sietí predstavujú betonárske siete, ktoré poznáme aj pod označením kari siete. Tento typ oceľových sietí tvoria zvarené rebrované oceľové tyče (roxory), ktorých oká môžu mať rozmery 150 x 150 mm alebo až 200 x 200 mm. Výstužné mriežky sú štandardne tvorené zo vzájomne zvarených prútov a zaraďujeme ich medzi tzv. plošné prvky. Armovacie koše tvoria tzv. priestorové prvky a pozostávajú zo zvarenej drôtovej výstuže a prútov.


TESÁRSKE PRÁCE

V rámci nášho portfólia služieb ponúkame aj zadebnenie horizontálnych a vertikálnych monolitických konštrukcií.

Na zhotovenie monolitických betónových stavieb sa ako pomocná konštrukcia používa debnenie, ktoré pozostáva z debniacej formy, oporného a podporného systému. Debniaca forma pozostáva z tzv. oddebňovacej plochy a stuženia, ktorého cieľom je konečné vytvarovanie betónovej konštrukcie.

Debnenie sa dostáva do priameho kontaktu s betónom a formuje tak jeho výsledný dizajn, ako aj celkovú kvalitu povrchu betónovej konštrukcie. Skladá sa z veľkoplošných prvkov, ktoré by v ideálnom prípade mali byť tenké a zároveň dostatočne tuhé v smere normály. S ohľadom na výslednú tuhosť oddebňovacej plochy možno odľahčiť stuženie formy alebo podporný systém. V praxi sa najčastejšie stretávame so záujmom o vytvorenie hladkého povrchu, prípadne tzv. pohľadového betónu. Pri vytváraní špeciálneho dizajnu povrchu betónovej konštrukcie sa do debnenia štandardne vkladajú na mieru vytvorené matrice (môžu byť vyrobené z gumy alebo aj z plastu) a tieto sa následne odtláčajú do betónovej konštrukcie, ktorá tým získava svoj konečný vzhľad.


BETONÁRSKE PRÁCE

Realizujeme betonárske práce všetkého druhu. Pre dosiahnutie dokonalosti a presnosti používame rotačný laser s čím zabezpečujeme bezchybné a dôkladne vyhotovené betónové konštrukcie. Hĺbkové zhutnenie zaisťujeme pomocou ponorných stenových vibrátorov a vysoko kvalitnú povrchovú úpravu dosahujeme používaním plávajúcich a vibračných líšt.

V prípade záujmu o svojpomocnú betonáž na strane zákazníka, vám radi poradíme a s radosťou Vám zapožičiame aj našu profesionálnu mechanizačnú techniku, ku ktorej vám poskytneme praktické rady aj odborné školenie.

Veľkou výhodou monolitických betónových konštrukcií je ich tvárnosť. Zatuhnutím betónu dosiahneme požadovaný dizajn betónovej konštrukcie podľa individuálnych požiadaviek zákazníka. Tento tvar nám pomáha vytvoriť debnenie ako pomocná konštrukcia. Po dosiahnutí požadovaného dizajnu betónu môžeme debnenie odstrániť, prípadne ho možno ponechať ako zabudované. Po zabudovaní stráca debnenie svoju pôvodnú opornú funkciu. Deje sa tak vždy okrem prípadu, kedy použijeme kovové debnenie, pričom takéto riešenie môže dokonca zlepšovať mechanické vlastnosti betónovej konštrukcie, prípadne jej nosnosť aj životnosť.

Tešíme sa, že vám môžeme sprostredkovať naše dlhoročné skúsenosti a v prípade záujmu pre vás vieme vytvoriť akýkoľvek typ betonáže.


AUTO S HYDRAULICKOU RUKOU

Ponúkame vám prepravu vozidlom s mechanickou rukou pre spevnené povrchy. Naša stavebná spoločnosť využíva valník s hydraulickou rukou s nosnosťou do 9 t na základnom ramene. Výhodou tohto technologického riešenia je najmä skutočnosť, že celková hmotnosť nákladného vozidla s namontovanou hydraulickou rukou nepresiahne 40 t a stavebník tak môže využívať hydraulickú ruku aj ako žeriav.

Uvedenou kombináciou možno získať nákladné vozidlo so žeriavom, čo poskytuje v stavebnej praxi množstvo rozšírených možností využitia. Hydraulická ruka je umiestnená za kabínu pred valníkovú nadstavbu.


Parametre nášho vozidla RENAULT C 440 P6X4 E6
 


Hydraulický žeriav PM 36528 S s lanovým navijakom

  • hydraulický žeriav je so systémom tzv. power link pre znásobenie sily čo zároveň umožňuje záporné zalomenie ramena o 15°
  • plne hydraulický žeriav so zdvihovým momentom 28.64tm (281kNm) min ... max 36.5tm
  • zdvihová sila 9000 kg na vzdialenosti 2.75m, na vzdialenosti 21,6 m je to 850 kg
  • osemnásobný hydraulický výsuv s horizontálnym dosahom 21.6m, zostavený z teleskopických profilov hexagonálneho prierezu
  • hydraulicky navijak s lanom 50m, na zalamovacom ramene s nosnosťou 2.0 tony
  • výkonný otočový systém s rozsahom otáčania 400° s hrebeňom a pastorkom, krútiaci moment otoče 41.0kNm
  • hák s nosnosťou 11.5t

Hydraulický žeriav zodpovedá platnej norme MD 42/2006/EC a EN 12 2999:2009 novelizovanou 29.12.2009Zdvihové sily:Máte záujem pracovať v našej spoločnosti? Pridajte sa k nám...

MÁM ZÁUJEM